منبت قاب چوبی زیباترین ساختار هنری در بنا

دسته بندی ها :
منبت قاب چوبی زیباترین ساختار هنری در بنا

همه ما در زندگی خود دست کم یک مرتبه از قاب برای قرار دادن عکس در آن استفاده کرده ایم. قاب های موجود در بازار انواع تفاوتی دارند. برخی فلزی هستند و برخی دیگر ار رزین ساخته شده اند. حتی روی دیوار برخی از خانه ها با تکنینک گچ بری قاب هایی طراحی شده است. در این میان قاب های چوبی زیبایی خاصی دارند . چوب ها آرامش طبیعت را با خود به فضا وارد می کنند. این نوع قاب ها دارای دو دسته ساده و منبت کاری شده هستند. منبت قاب چوبی به آن زیبایی و ارزش بسیار زیادی می بخشد.

کار برد قاب چوبی منبت کاری شده

منبت کاری روی قاب چوبی تنها برای ایجاد چهارچوبی زیبا برای عکس نیست، بلکه قاب چوبی چند کاربرد گوناگون دارد. مثلا یک تابلو فرش نفیس و دست بافت نیازمند قاب چوبی زیبا و با ارزشی است که به آن جلوه بیشتری ببخشد. منبت قاب چوبی برای ساخت قاب آیینه نیز استفاده می شود. خصوصا اگر قصد دارید آیینه ای بزرگ را در سالن پذیرایی نسب کنید، استفاده از منبت قاب آینه چهارگوش چوبی ، بهترین گزینه خواهد بود.

منبت قاب چوبی چگونه اجرا می شود؟

برای حکاکی روی قاب چوبی ابتدا باید طرح مناسبی در نظر گرفته شود. معمولا بر روی قاب های چوبی از طرح های مرتبط با طبیعت، نظیر گل های متنوع یا برگ استفاده می گردد. اما می توان طرح های دیگری مثل پرندگان و حیوانات کوچک را نیز برای این کار انتخاب نمود. این طرح ها توسط کاغذ کاربن روی چهارچوب کپی می شود یا به صورت دستی روی آن طراحی می گردد.

منبت قاب چوبی در این مرحله آغاز می شود و یک فرد ماهر توسط مغار و دیگر ابزار تراش چوب به کندکاری مشغول می شود تا تصویر سه بعدی و نقض برجسته طرح انتخاب شده روی چوب نمایان شود. امروزه ابزار آلات پیشرفته در این حرفه وارد شده و سرعت کار را بالاتر برده است.

مطالب مرتبط

نظرات شما

لطفا برای ارسال دیدگاه ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید .

ورود به حساب کاربری